“Що таке електроакустична музика?”, “Невже в Україні є композитори які працюють з електронікою?”, “Але ж музика електронна є “не живою” на відміну від “живої” акустичної”?

Ці питання та стереотипи, є досить поширеними в уявленнях багатьох людей про те, чим є електроакустична музика. Саме для того аби розвіювати такі міфи та упередження у 2011 році Остап Мануляк запропонував групі студентів-ентузіастів провести у Львівській музичній академії концерт, який би наочно задемонстрував те, що електронна музика це не лише Electronic Dance Music (EDM) а велика і надзвичайно різноманітна сфера “поважної” музики, що є живою, хвилюючою, актуальною і надзвичайно цікавою. Результатом став невеличкий концерт під назвою Ars elettronica.

де були виконані твори Юрка Булки, Андрія Дзятка, Остапа Мануляка та Юрія Середіна.

А вже через рік ця ідея розрослась до невеликого фестивалю, який із 2013 року має назву VOX ELECTRONICA.

Фестиваль електроакустичної музики VOX ELECTRONICA — це щорічна акція, що презентує зріз сучасних напрямків електроакустичної музики. Метою фестивалю є створення унікального середовища для обміну досвідом між українськими та закордонними композиторами, виконавцями й артистами, що працюють у сфері електроакустичної музики або аудіовізуального мистецтва.

Минулого року (2016) у програмі Фестивалю був цілий ряд надзвичайно цікавих та несподіваних подій. Розпочався фестиваль онлайн трансляціями лекції проф. Марка Холонєвського та інтердисциплінарного перформансу незалежної німецької електронної групи “blackhole-factory” в основі якого аналіз і перетворення даних про аудіосферу п’яти міст на різних континентах (серед них, звичайно ж, Львів). Упродовж трьох днів у Пороховій вежі відбувались концерти, на яких слухачі мали змогу почути і побачити композиції та звукові й аудіовізуальні проекти митців із Греції, Іспанії, Польщі, Франції, України та Японії.

Гостями фестивалю VOX ELECTRONICA 2016 були відома українська композиторка, керівник київської студії електроакустичної музики Алла Загайкевич, польський музикознавець, композитор і перформер Марцін Стшелєцький а також шведські музиканти, саундартисти і перформери Ізак Ельдг, Довід Собель та Крістіан Паллін.

Особливістю Фестивалю VOX ELECTRONICA 2016 стало те, що окрім традиційних лекцій у Студії EESEM відбулись також майстер-класи, впродовж яких молоді композитори та виконавці спільно підготували проект для особливого концерту, що відбувся увечері 9 квітня безпосередньо на коридорах музичної академії.